7.13.2012

E-reader

Hello, I don't like crowd in my room. Even I give or sell my old books especially trivial textbooks. Thatz why I ordered an e-reader/e-book(Pandigital) from best buy to one of my relative. It is an android multimedia tablet and color ereader with wi-fi. I like it  however it does not give the same feeling as hard copy books'. It gives me chance to do simple stutffs on Internet. 
I couldn't find any cover or case. tatatattaaaa! I sewed a basic case. The fabric was very old which had been waiting for years under my bed base. Do u like it?


 Geçen sene bir akrabam vasıtasıyla Best buydan almıştım. Odamda kalabalıktan hoşlanmıyorum, kitaplarımı özellikle ders kitaplarımı bile veririm ya da satarım. Onun için en iyisi bir ebook almak diye düşündüm. Gerçek kitap gibi hiç olmuyor ama idare ediyorum. Aynı zamanda minik bir tablet de olduğu için basit işleri yapabiliyorum internette ya da video izleyebiliyorum. Kılıf bulamadığım için oturdum diktim bir tane. Kumaşımda o kadar eskiydi ki, bazamın altında beni bekliyordu. Marksı pandigital, renkli ve wi-fi'si olan bir e-reader. 

No comments:

Post a Comment