7.16.2012

Notebooks / Defterler

Do you like notebooks? When I was a kid, covering my notebooks was one of my hobbies. I like visiting japanese bazaars because there are lots of varied kinds of notebooks. 
However, last year I carried cahiers from France that the pages are striped and easy to use for me. Clariefontaine and Conquerant brands are my favorite ones. The Notebook's grammage is 90g instead of 60g. 90g. paper does not intensively  absorbe the ink.
The winnie the pooh notebook is my favorite one which I can't decide the purpose to use. Everyday I flirt with it ^_^Oldum olası defterleri severdim, hatta küçükken en çok sevdiğim şey defterlerimi kaplamaktı. Anneme yaptırmaz, kendim uğraşırdım. Geçen sene Fransa seyahatimden, buraya defter taşımıştım. Clairefontaine'ı çok seviyorum, bir çok çeşidi var. Sayfa düzeni çok farklı, çizgiler var bir sürü ve ben daha rahat kullanıyorum. Ama en önemlisi de mürekkebi arkaya zor geçiriyor olması. Çocukluğumdan beri pilot kalem kullanmamışımdır, arka sayfaya geçiyor pis oluyor diye. Ayy neler çekmiştim. 
Winnie the pooh defterimi de japon pazarlarından birinden almıştım. Ne için kullanabilirim diye karar veremedim ama her gün açıp açıp bakıyorum. Ha bu arada D&R'larda da satılıyor, fakat yurt dışındaki fiyatlara kıyasla oldukça pahalı. 
2 comments: